poniedziałek, 3 stycznia 2011

Co nas czeka w Nowym Roku?
babciowe fascynacje ;pVogue Magazine
Przepowiednia na rok 2011 - zapowiada się szał na retro i lata '80

W Nowym Roku dominować będą 2 trendy: neonowe wzory, rodem z lat '80, oraz fascynacja stylem retro - tym razem przeszukujemy szafę babci, by stworzyć stylizację jak z magazynu Vogue.

CIUCHY
Stylizacja w stylu retro nawiązuje do szalonych lat '20. To proste kroje a'la chłopczyca - dość obszerne, którch jednym elementem ozdobnych jest subteln wzór, broszka, lub wiszący na szyi zegarek. Powraca również, dawno zapomniana, moda na kamee - tym razem nosimy je dosłownie wszędzie - jako broszki, wisiorki, a nawet kolczyki. Całość wygląda bardzo orginalnie i bardzo retro Wink W końcu moda to zabawa.
Drugi trend atakuje feerią barw. To przede wszystkim wszystko co lśniące i w neonowych kolorach, a więc: odblaskowe rajstopy, wzorzyste legginsy, tiul i koronki, oraz duże bluzki z poduszkami, wszytymi w ramiona. Lata '80, zapomniane i lekceważone, teraz powracają w nowej odsłonie. Przygotuj się na modowe zabawy z kiczem.
MAKIJAŻ
Każdy z wymienionch trendów wymaga innego makijażu.
W stylu retro stawiamy na alabastrową cerę (matowy podkład) i wyraziste oczy. Ważne, aby makijaż sprawiał wrażenie nieskazitelnego i dobrze wypracowanego. Nie ma tu miejsca na rozmyte cienie, czy drobne niedociągnięcia. Niezbędnym gadżetem będzie eyeliner.
W stylu lat '80 możemy bardziej poszaleć, ponieważ ten okres obfitował w przeróżne modowe eksperymenty i cokolwiek wymyślimy, napewno wpisze się w trend - byleby było spektakularne, kolorowe i krzkliwe. Doskonale sprawdzają sięcienie do powiek w odblaskowych kolorach - zgodnie z trendem powieki malujemy aż po linię brwi. Równie dobrze sprawdzi się lśniąca szminka w kolorze karminu, lub przerysowana, czarne brwi - możliwości jest mnóstwo.


WŁOSY
Jeszcze parę słów o trendach we fryzurach.
Moda retro uwielbia fryzury proste, do ucha. W tym sezonie, surowość cięcia, przełamujemy oryginalnym kolorem - na przykład pomarańczem. Dzięki temu lata '20 stają się tylko modowym cytatem, a nie wierną kopią babci.
W latach '80 rządziły bujne, tapirowane włosy i ten trend nadal się utrzyma. Oprócz tego mamy fascynację lokami - trzeba się będzie przeprosić z papilotami i lokówką. Modna dotychczas prostownica ląduje w szafie (ew. na allegro). Prostowane włosy są stanowczo passe.

1 komentarz: